به فروشگاه ما خوش آمدید هم اکنون می توانید وارد حساب خود شوید و یا حساب جدید باز نمایید.
سبد خرید شما خالی است!

آموزش ثبت نام TOEFL با ویزاکارت های تراول ایزی

یکی از استفاده های اصلی ویزاکارت و دیگر کارت های اعتباری در ایران ثبت نام آزمون های بین المللی از جمله ثبت نام تافل (IBT)، جی آر ای (GRE)، جی مت (Gmat) و ... می باش. در این بخش فرآیند ثبت نام تافل توسط ویزا کارت شخصی خوتان را می توانید مشاهده نمایید :
در صفحه اصلی سایت  ETS.org لازم است شما از بخش TOEFL و زیر مجموعه  For Test Takers وارد Register for the Test شوید. در این صفحه اگر شما قبلا ثبت نام کرده باشید، با نام کاربری و رمز ورود می توانید وارد شوید. در غیر اینصورت بایستی به عنوان کاربر جدید ثبت نام کنید.
 

در این فایل راهنما، با پیش فرض، نداشتن پروفایل قبلی در وبسایت ETS.org، شما را در ثبت نام، انتخاب گزینه آزمون و نحوه پرداخت آشنا خواهیم کرد. نکته مهمی که اکثر داوطلبان ثبت نام آزمون تافل  بدان توجه نمی کنند مواردی است که در صفحه بعد (ایجاد پروفایل:1 از 4) مرحله ورود ارائه شده است که متأسفانه گاهاً مشکلاتی برای برای آزمون دهندگان پیش می آورد پس لطفا مطالب صفحه را دقیق مطالعه بفرمایید. 

صفحه بعد، فرم تکمیل اطلاعات پایه و شخصی شما در ثبت نام آزمون تافل می باشد که نیازمند آن است با دقت و بدون شتابزدگی پر شود. در این بخش بایستی حتما مواردی که ستاره دار می باشند را پر کنید و سایر موارد اختیاری می باشد.
 
 
 
صفحه بعد ثبت نام آزمون تافل (ایجاد پروفایل: 2 از 4)، اطلاعات اضافی است که از شما در خواست می شود پر کنید؛ این اطلاعات عمدتاً راجع به مهارتهای زبانی و مواردی از این قبیل است. 
 
صفحه بعد (ایجاد پروفایل: 3 از 4) استفاده از خدمات رایگان تافل به شما پیشنهاد می شود. این خدمات شامل ارسال اطلاعات پروفایل، پیشینه تحصیلی و ... به موسسات و دانشگاه ها می باشد تا بر اساس آن، شما به فرصت های تحصیلی، موقعیتهای کاری و تحقیقاتی بهتر دست یابید.
 
 
 صفحه (ایجاد پروفایل:4 از 4) نام کاربری و رمز عبور و سوال امنیتی را که توسط خودتان وارد می شود، به عنوان دسترسی امن و خصوصی به صفحه شخصی شما،  بر روی وبسایت تافل قرار می دهد. برای وارد کردن نام کاربری و رمز عبور، نکاتی را باید در نظر بگیرید که در تصویر زیر نشان داده شده است.  
 
بعد از تکمیل فرم مذکور، داده های وارد شده جهت تأیید نهایی به شما نشان داده می شود. 
 
  
با تأیید نهایی اطلاعات نمایش داده شده شما به صفحه اصلی پروفایلتان وارد می شوید. در صفحه مذکور شما امکان انتخاب آزمون جدید، نمایش نمرات آزمون ها، اصلاح اطلاعات پروفایل و ... را  میتوانید انجام دهید.
 
 
 
شما در این مرحله می توانید با انتخاب گزینه Register for a test وارد مرحله انتخاب آزمون تافل بشوید. در جدول باز شده شما بایستی گزینه TOEFL test را انتخاب نمایید. با انتخاب گزینه مذکور در صفحه بعدی، نکات و موارد مهم در ثبت اطلاعات و قوانین مرتبط نشان داده می شود. با قبول و تأیید قوانین، فرم تکمیل کشور، استان، زمان آزمون و موسسه آزمون گیرنده جهت انتخاب در صفحه نمایان می شود. 
همانطور که در تصویر زیر نیز دیده می شود، در حال حاضر آزمون تافل در ایران در شهرهای آمل، اصفهان، ارومیه، شیراز، تبریز، تهران، زنجان و جیرفت برگزار می شود و شما می توانید یکی از گزینه های مذکور را جهت شرکت در آزمون انتخاب نمایید. در بند 2 ثبت نام آزمون، زمان مناسب با خودتان را جهت شرکت در آزمون انتخاب نمایید. 
در این بخش شما می توانید یک بازه ی زمانی را انتخاب کنید(1- نزدیکترین تاریخی که می خواهید در آزمون شرکت کنید. 2- دیرترین تاریخی که قصد شرکت در آزمون را دارید). با انتخاب زمان و کلیک بر روی گزینه جستجوی، گزینه های مرتبط با کشور، شهر و زمان مورد نظر در پایین صفحه نمایش داده می شود و شما می توانید بر اساس آن شهر، موسسه آزمون گیرنده، زمان آزمون را مشخص کنید. 
* نکته مهم: در قسمت دوم صفحه(زمان آزمون) اگر زمانهای نزدیک با رنگ قرمز نشان داده شده باشند به این معنی است که علاوه بر هزینه اصلی آزمون، مبلغی با عنوان ثبت نام با تأخیر (Late)، به مبلغ آزمون اضافه می گردد.
 
با مشاهده مکان و زمان آزمون و انتخاب گزینه مناسب، شما وارد صفحه تأیید خلاصه رزور می گردید. اگر از انتخاب زمان و مکان آزمون تافل خود مطمئن هستید بر روی گزینه ادامه کلیک نمایید. 

بعد از تأیید خلاصه رزرو ، برای بالا بردن امنیت مراحل ثبت نام و اجرای آزمون، لازم است حداقل یکی از اطلاعات اصلی خود را وارد نمایید که شامل موارد زیر است: شماره پاسپورت، کد ملی، شماره گواهینامه، و یا سایر کارت های شناسایی.

در صفحه بعد شما امکان انتخاب نحوه مشاهده نتیجه آزمون را دارید. شما می توانید یکی از دو روش مذکور را انتخاب نمایید. (البته بعد از آزمون هم می توانید این کا را انجام دهید.)

 

دوستانی که می خواهند گزارش تافل را برای دانشگاه خاصی ارسال کنند ، اینجا کد آن مرکز آموزشی را باید جستجو و انتخاب کنند. 

 

در ادامه یک سری سوالات دموگرافیک قرار گرفته است که تأثیری بر روی نتیجه آزمون ندارد و صرفا جهت ارائه خدمات بهتر و سایر اهداف وبسایت می باشد. 

            

 

مشابه مرحله ای که در تشکیل پروفایل وجود داشت، در صفحه بعد، انتخاب و استفاده از خدمات رایگان تافل وجود دارد. بر روی آیکن ادامه کلیک نمایید تا به صفحه بعد بروید. 

 محتوای صفحه زیر پک های آزمون تافل می باشد که جهت آمادگی بیشتر توسط خود وبسایت ets.org ارائه می شود که هر کدام دارای هزینه های دلاری مشخصی می باشد. برای صرفه جویی در هزینه های ثبت نام تافل، پیشنهاد ما اینست پک های مذکور را از سایر روش های موجود تهیه نمایید. بسیاری از پک ها در کتابفروشی های معتبر با قیمت پایین تر قابل تهیه می باشد. همچنین از کسانی که در سالهای قبل در آزمون شرکت کرده اند می توانید اطلاعات ارزشمندی دریافت کنید. 
در صفحه بعد،  خلاصه اطلاعات سفارش جهت تأیید و ادامه ارائه می گردد. در اینجا دقت نمایید که مبلغ ارزی نهایی قابل پرداخت میزان مورد نظر باشد.
 
در این بخش با تأیید سفارش بایستی نحوه ی پرداخت انتخاب شود. روشی که شرکت تهران ویزاکارت ارائه می کند، پرداخت الکترونیک با ویزا کارت می باشد که بدون هزینه اضافی و مشکلات پرداخت، به راحتی هر چه تمام تر انجام می گیرد. بنابراین، در قسمت روش پرداخت، پرداخت الکترونیک (Electronic Payment) را انتخاب کرده و گزینه ادامه را کلیک نمایید. 
 
در صفحه زیر، از انواع روشهای پرداخت، گزینه اول؛ که حاوی لوگوی ویزا کارت می باشد را انتخاب نمایید. با کلیک بر روی گزینه ادامه، به صفحه پرداخت وارد می شوید. در صورتی که تا کنون پرداخت با کارت های اعتباری بین المللی (ویزاکارت و مستر کارت)نداشته اید می توانید از مقاله آموزش عمومی پرداخت با ویزا کارت و مستر کارت راهنمایی بگیرید.
البته علاوه بر آن می توانید از روش پرداخت پیپال نیز استفاده نمایید که به دلیل حساسیت شرکت پیپال روی ایران نیازمند داشتن آگاهی بیشتر در استفاده از روش پرداخت پیپال وجود دارد. با توجه به وجود راهکار استفاده از ویزاکارت در ثبت نام آزمون تافل ما پیپال را پیشنهاد نمی کنیم. در صورت تمایل به آشنایی با روش پیپال می توانید از مقاله اتصال ویزاکارت به پیپال کمک بگیرید.
 
 
 
این صفحه که صفحه اصلی پرداخت می باشد، جزییات ثبت نام و اطلاعات پرداخت را به همراه دارد. شما لازم است در این بخش، کارت و یا اطلاعات کارتی که از تهران ویزاکارت خریداری کرده اید، را همراه داشته باشید. این اطلاعات شامل؛ شماره کارت، تاریخ انقضا و شماره تأیید کارت (CVV2) می باشد. با تکمیل این بخش، کلیک بر روی آیکن خرید و گرفتن شماره پیگیری ثبت نام تافل شما تکمیل می گردد.