به فروشگاه ما خوش آمدید هم اکنون می توانید وارد حساب خود شوید و یا حساب جدید باز نمایید.
سبد خرید شما خالی است!

سؤالات متداول


ویزا کارت هدیه چیست ؟

ویزاكارت هدیه نوعی کارت پیش پرداخت می باشدکه يك جايگزين بصرفه و هوشمند براي پرداخت های اینترنتی و همچنین حمل وجه نقد است. این کارت همانطور که از نامش پیداست بعنوان کارت هدیه صادر می گردد که امکان شارژ مجدد کارت وجود ندارد و تنها در مبالغ از پیش تعریف شده در زمان خرید شارژ می گردد و شما مي توانيد تنها پولي را كه بر روي آن ذخيره كرده ايد خرج نماييد. شما مي توانيد از گیفت كارت خود براي خريد، پرداخت قبوض و صورتحساب هايتان هر كجا كه كارت هاي نقدي VISA  و مستر پذيرفته مي شوند،‌ اعم از فروشگاه ها، خريدهاي آنلاين و يا بر روي تلفن استفاده نماييد(البته کارت های مجازی امکان پرداخت آفلاین و تلفنی را ندارند) .

کارت های هدیه به صورت خام و یک بار قابلیت شارژ دارند. برای داشتن کارت هدیه علاوه بر مقدار شارژ، خود کارت هزینه اولیه مجزا در بر خواهد داشت.

همچنین اگر پرداختهای شما صرفاً اینترنتی است، می توانید از مسترکارتهای مجازی نیز استفاده نمایید. کارتهای Master  موجود،  هیچگونه ماهیت فیزیکی ندارند.

تفاوت كارت مجازي با فيزيكي چيست؟

ویزا کارت مجازی در واقع تنها مشخصات مندرج بر روی کارت و سایر اطلاعات لازم برای پرداخت آنلاین میباشد که به آدرس پست الکترونیکی فرد ارسال میگردد یا در داخل اکانت بانکی قابل مشاهده است، این نوع کارت ماهیت فیزیکی ندارد و در پرداخت های  کاربرد دارد.

ویزا کارت فیزیکی همانند کارتهای موجود در شبکه بانکی ایران میباشد و از آنها علاوه بر استفاده هایی که برای کارت مجازی وجود دارد میتوان در پایانه های فروش(POS)، هتلها و... اقدام به پرداخت نمود. لازم به ذکر است در حال حاضر شبکه بانکی کشور (شتاب) مجهز به سیستم پرداخت کارتهای اعتباری بین المللی ویزا نمی باشد.

 

گیفت كارت من چگونه كار مي كند؟

كارت شما داراي لوگوي VISAاست، بنابراين هرجا كه كارت هاي نقدي ویزا (VISA) پذيرفته شود، مي توانيد از آن استفاده كنيد، از جمله فروشگاه های اینترنتی، خريدهاي آنلاين و از طريق تلفن. کارت های هدیه تهران ویزا کارت يك كارت پيش پرداخت است بنابراين، خريد شما محدود به مبلغ پولي است كه بر روي كارت خود ذخيره مي نماييد. هر بار كه از كارت خود استفاده كنيد،‌ مبلغ خريد به صورت خودكار از موجودي كارت شما كاسته مي شود

چگونه با كارت هدیه خود خريد انجام دهم؟

قبل از خريد، از موجودي كارت خود اطمينان حاصل فرماييد، زيرا بيشتر فروشنده ها نمي توانند موجودي كارت شما را برايتان مشخص نمايند. به هنگام خريد، ‌كارت خود را به صندوقدار بدهيد و درخواست كنيد كه رسيد خريد را امضا كنيد. هر مرتبه كه از كارت خود استفاده مي كنيد، مبلغ خريد به صورت خودكار از كارت شما كاسته مي شود.

چگونه مي توانم موجودي گیفت كارتم را چك كنم؟

براي مشاهده موجودي كارت (بصورت رايگان)، شما مي توانيد بصورت آنلاين با ورود به  http://www.tehranvisacard.com/charge-managment   موجودي خود را چك كنيد. چك كردن موجودي بطور مداوم به شما امكان مي دهد كه همواره از مقداري كه مي توانيد خريد كنيد مطلع باشيد.

آیا گیفت كارت من ناشناس است؟

خیر، هرچند نام شما بر روی كارت درج نشده است، ولی کارت هدیه شما، یك كارت ناشناس نیست. این كارت برای شما و با توجه به اطلاعات پاسپورت شما صادر شده است و ركوردی از نام شما با تراكنشهای انجام شده بر روی كارت پیوند داده میشود.

آیا می توان بیش از موجودی کارت خرید کرد؟

شما براي انجام خريدهاي بيشتر از موجودي كارتتان،‌ بايد از يك روش پرداخت دوم مانند – پول نقد، چك، يا كارت اعتباري دومی براي پوشش تفاوت مبلغ استفاده نماييد. شما بايد به هنگام خريد از قبل به صندوقدار بگوييد كه چه مبلغي را از گیفت كارت كم كرده و چه مبلغي را به روش دوم پرداخت خواهيد كرد. اگر چه ممكن است همه فروشندگان از پسِ چنين تراكنش هاي تقسيم شده اي برنيايند.

در زمان سفارش کارت هدیه چه هزینه هایی باید بپردازم؟

طبق قیمتها تنها هزینه کارت و میزان شارژ روی آن را پرداخت می نمایید. اما در صورت نیاز به ارسال کارت فیزیکی می بایست هزینه ارسال آنرا  نیز پرداخت نمایید.

آیا در زمان پرداخت های اینترنتی کارمزدی باید پرداخت گردد؟

با توجه به اینکه این کارت های هدیه ، بر اساس دلار آمریکا می باشد، در زمان استفاده برای پرداخت های آنلاین دلاری، مبلغی به عنوان کارمزد از حساب شما کسر نخواهد شد.  مگر اینکه سایت مورد نظر کارمزدی به کالای خود در انتهای خرید اضافه نماید. تنها در صورتیکه ارز پرداختی شما به غیر از دلار آمریکا باشد، بانک صادرکننده این نوع از کارت ها پس از تبدیل ارز مورد نظر به دلار آمریکا حدود 4 درصد به عنوان کارمزد از کارت شما کم خواهد کرد.

آيا بيشتر از يك گیفت كارت مي توانم داشته باشم؟

بله، هیچ محدودیتی برای صدور کارت هدیه به نام یک شخص وجود ندارد.

كد CVV2 چيست؟

کد CVV2  یا  CVVدر کارتهای فیزیکی عبارت است از سه شماره نوشته شده در پشت کارت. اکثر سایتها در هنگام خرید به منظور اطمینان از تقلبی نبودن کارت شما این شماره را از شما درخواست میکنند .

آیا کارتهای هدیه قابلیت شارژ مجدد دارند؟

با توجه به اینکه این نوع کارتها کارت هدیه می باشند امکان شارژ آن وجود ندارد.

آيا اين كارت SWIFT CODE هم دارد؟

كلاً هيچ كارت اعتباري به تنهايي داراي سوئيفت كد نمي باشد.

مدت زمانی که می توانم از کارت هدیه خود استفاده نمایم چقدر می باشد؟

شما تنها یکسال از زمانی که کارت خود را شارژ کردید فرصت دارید تا مبلغ آنرا استفاده نمایید. پس از اتمام این مدت به هیچ عنوان امکان استفاده و یا برداشت آن وجود ندارد.

از چه سايت هايي مي توانم خريد آنلاين انجام دهم؟

از تمام سايت هاي اينترنتی كه پذيرنده ويزا كارت باشند که معمولاً تمام سايتهاي معتبر پذيرنده اين كارت مي باشند و لوگوی ویزا کارت دارند.

من می خواهم در یک آزمون بین المللی شرکت کنم، آیا با این کارت می توانم هزینه آزمون را پرداخت نمایم؟

بله، نه تنها ثبت نام آزمون، بلكه میتوانید حسابهاي Paypal، Google Adwords  برای خود باز کنید و یا از Ebay  خرید کنید و هرآنچه مربوط به پشتيباني و استفاده از ويزا كارت مي باشد را مي توانيد انجام دهيد.

آیا امکان خرید حضوری در فروشگاههای خارج از کشور برای دارندگان این کارتها وجود دارد؟

بله ، تمامي فروشگاههاي معروف زنجيره اي در خارج از كشور شامل، Carrefour ، 7 Eleven ، Speines مجهز به پايانه پذيرنده اين كارتها مي باشند و شما به راحتي مي توانيد خريد نماييد.

از کارتم بیشتر از مبلغ مورد نظر کسر شده است ، چرا؟

بعضی از سایتها مانندYahoo  علاوه بر مبلغ اعلام شده یک شارژ مخفی (Hidden Charge) نیز دارند که علاوه بر مبلغ خریداری شده ، مبلغ اضافی نیز از کارت کسر میکنند. شما میتوانید جهت اطلاع از این موضوع با سایت مورد نظر تماس بگیرید.

از كارتم بيشتر از مبلغ خريدم كسر شده است، چرا؟

بعضی از سایتها مانند Yahoo علاوه بر مبلغ اعلام شده یک شارژ مخفی (Hidden Charge) نیز دارند که علاوه بر مبلغ خریداری شده مبلغ اضافی نیز از کارت کسر میکنند. شما میتوانید جهت اطلاع از این موضوع با سایت مورد نظر تماس بگیرید.

بعضی از سایتها اعلام می کنند که مشخصات کارت خود را ایمیل نمایید ، آیا این کار صحیح می باشد؟

ما اکیدا پیشنهاد میکنیم اصلاً و تحت هيچ عنوان اطلاعات كارت را از طریق ایمیل و یا روشهای مشابه در اختيار سايت و يا اشخاص متفرقه قرار ندهيد كه عواقب سوء احتمالي آن به عهده شما مي باشد و امكان سوء استفاده نيز وجود دارد مگر اینکه خودتان به آن سایت و یا فرد اطمینان کامل داشته باشید. در زمان ورود اطلاعات کارت خود در اینترنت نیز اطمینان حاصل کنید صفحه ای که در آن حضور دارید صفحه امن (SSL) با مجوز باشد.

آیا با آی پی ایران می توانم از تمام سایت ها خرید انجام دهم؟

متاسفانه بدلیل تحریم ایران برخی از شرکتهای آمریکایی و اروپایی به کسانی که در ایران هستند سرویس نمی دهند این سایتها هویت و ملیت شما را از رویIP  اینترنت شما شناسایی میکنند، پيشنهاد مي كنيم از این سایتها خرید نکنید تا بعدها به مشکل بر نخورید ولی اگر واقعا نیاز دارید که از خدمات آنها استفاده کنید پیشنهاد میکنیم با آی پی غیر از آی پی ایران از سایتهای مذكور خرید نمایید كه با اینکار فروشنده متوجه نمیشود که شما از ایران قصد انجام این خرید را دارید و خريد شما نیز امن تر می شود.

آیا پرداخت های تکرار شونده با کارت های تراول ایزی امکان پذیر است؟

پرداخت های تکرار شونده یا subscribe فقط با کارت های با نام (premium) قابل انجام هستند و با گیفت کارت ها قابل پرداخت نیستند.

در صورتی که تراکنشی در کارت ارزی باشد که مربوط به خودم نباشد چه کار انجام دهم؟

در صورتی که تراکنشی مربوط به شما نیست باید با پشتیبانی امارات تماس گرفته و فرم دیسپیوت را پر نمایید تا نسبت به عودت وجه از طریق ویزا اقدام گردد. توجه داشته باشید مدت زمان پر کردن فرم دیسپیوت 45 روز پس از تاریخ تراکنش می باشد.

گاهی در هنگام ورود اطلاعات برای خرید از ما اطلاعات پستی می پرسند ، چه آدرسی باید وارد کنم؟

بله درست است آدرسی که شما باید وارد کنید که برای این نوع کارتها استفاده می شود از قرار زیر است:

Address: Dubai Building

City: Dubai

State: UAE

Zip or Postal code: 2023

Country: United Arab Emirates